وزارت دفاع افغانستان: چرخبال ارتش توسط افراد علی‌پور ساقط شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز شنبه 20 مارس، در توییتی نوشت، بررسی‌ها نشان می‌دهد که چرخبال نیروهای هوایی افغان در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک این کشور توسط جنگجویان وابسته به علی‌پور ساقط شده است.

فواد امان نوشت: «بررسی‌های وزارت دفاع ملی و همچنان اسناد و‌ مدرک‌های به دست آمده نشان می‌دهد که هلیکوپتر قوای هوایی توسط جنگجویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرارداده شده است. وزارت دفاع ملی به هر قیمت انتقام خود شهدای این حادثه تروریستی را می‌گیرد و عاملان آن به کیفر خواهد رساند».

گفتنی است که وزارت دفاع ملی افغانستان روز پنج‌شنبه 18 مارس 2021، با انتشار بیانیه‎ای اعلام کرد یک چرخبال ارتش این کشور در ولایت میدان‌وردک سقوط کرد و در نتیجه این حادثه چهار خدمه این چرخبال و پنج نیروی امنیتی کشته شدند.

در این اعلامیه آمده بود: «با تاسف یک هلیکوپتر MI-17 لوای 777، قوای هوایی کشور شب گذشته (شامگاه چهارشنبه 17 مارس 2021) در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک سقوط کرد».

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده که بررسی‌ها نشان می‌دهد که این چرخبال توسط جنگجویان وابسته به علی‌پور هدف قرار گرفته است.

شایان ذکر است که عبدالغنی علی‌پور شماری از افراد نظامی را تحت نام «جبهه مقاومت» در بهسود ولایت میدان‌وردک در جنوب افغانستان سازمان‌دهی کرده است و هدف این تشکیلات را تأمین امنیت منطقه و مقابله با گروه‌های طالبان و داعش می‌خواند.

اما از نظر دولت افغانستان او افراد مسلح غیرمسئول را رهبری می‌کند. علی‌پور دو سال پیش از توسط نیروهای امنیت ملی در کابل بازداشت و پس از پایان اعتراضات آزاد شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید