افغانستان؛ واکنش عبدالله عبدالله به برکناری وزیر امور داخله از سوی رییس‌جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در واکنش به برکناری مسعود اندرابی، وزیر امور داخله این کشور گفته است که برکناری وی «خلاف توافق‌نامه سیاسی» است.

عبدالله عبدالله با نشر اعلامیه‌ای گفته است: «تصمیم در مورد برطرفی محمد‌مسعود اندرابی، وزیر داخله‌ی جمهوری اسلامی افغانستان و معرفی سرپرست بدون مشوره، بدون دلیل یا دلایل موجه، عجولانه و در مخالفت با توافق‌نامه‌ی سیاسی میان دو طرف صورت گرفته است.»

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز گذشته (19 مارس) با صدور فرمانی، حیات‌الله حیات، والی پیشین قندهار را به عنوان سرپرست این وزارت تعیین کرد.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که حیات‌الله حیات، والی پیشین قندهار براساس حکم محمد اشرف غنی به‌عنوان سرپرست وزارت داخله تعیین شده است.

در همین حال، یک منبع معتبر به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گفته است که محمد اشرف غنی چند روز پیش از اندرابی خواسته بود که استعفای بدون تاریخ خود را امضا و به ریاست‌جمهوری ارایه کند.

اما عبدالله عبدالله تصمیم محمد اشرف غنی را «در چنین شرایط، خلاف منافع ملی کشور» خوانده و آن را «غیرقابل قبول» عنوان کرد.

قابل ذکر است که هموراه بین محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی این کشور بر سر تعیین و برکناری برخی مقام‌ها اختلافاتی وجود داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید