حمله یک زن مسلح بر نیروهای امنیتی افغان در قندهار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک زن مسلح که سه‌شنبه 16 مارس بر نیروهای امنیتی در ولسوالی ارغنداب قندهار حمله کرد، از سوی نیروهای امنیتی کشته شد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، این زن که هویتش فاش نشده، به نیروهای امنیتی افغان حمله کرده در درگیری با این نیروها کشته شده است. جمال‌ناصر بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار گفته است، در حال حاضر تحقیقات جریان دارد تا مشخص شود که این زن عضو کدام گروه بوده است.

قبل از این گزارشاتی از اسارات زنان از سوی گروه داعش در افغانستان به نشر رسیده بود اما هنوز روشن نیست که این زن عضو کدام گروه است. گروه داعش که قبل از این زنان و دختران را به اسارت گرفته و به پایگاه‌های نظامی خود در داخل سرحدات پاکستان و افغانستان منتقل کرده بودند، مورد بهره برداری جنسی قرار می‌دادند.

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، دوشنبه 15 مارس در نشست کابینه در کابل اعلام کرد، نیروهای امنیتی افغان 80 عضو گروه داعش را دستگیر کردند که با بازداشت آنها از حملات وسیع در ولایت‌های شمال این کشور به خصوص ولایت بلخ جلوگیری شده است.

اشرف غنی اظهار داشت، با دستگیری 80 عضو گروه داعش از حملات وسیع این گروه به ولایت‌های دیگر افغانستان از جمله کابل نیز جلوگیری شد و تمام نهادها و والیان این کشور باید به صورت دوام‌دار از نهادی‌های امنیتی حمایت کنند.

از سوی دیگر، گروه طالبان نیز فعالیت گسترده در برخی از نقاط ولایت قندهار در جنوب افغانستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید