رئیس‌جمهوری افغانستان: با دستگیری 80 عضو داعش از حملات وسیع جلوگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، دوشنبه 15 مارس در نشست کابینه در کابل اعلام کرد، نیروهای امنیتی افغان 80 عضو گروه داعش را دستگیر کردند که با بازداشت آنها از حملات وسیع در ولایت‌های شمال این کشور به خصوص ولایت بلخ جلوگیری شده است.

اشرف غنی اظهار داشت، با دستگیری 80 عضو گروه داعش از حملات وسیع این گروه به ولایت‌های دیگر افغانستان از جمله کابل نیز جلوگیری شد و تمام نهادها و والیان این کشور باید به صورت دوام‌دار از نهادی‌های امنیتی حمایت کنند.

در همین حال، احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان، گفت، نیروهای امنیتی افغان 55 عضو گروه داعش را در رابطه با قضیه عبدالرووف کودک نُه ساله‌ای که در ولایت بلخ ربوده شده‌، بازداشت کرده‌اند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، سراج اضافه کرد، این افراد از ولایت‌های بلخ، جوزجان و فاریاب افغانستان بازداشت شده‌اند که شهروندان تاجیکستان و ازبکستان نیز در میان آنها هستند.

او اظهار کرد، این افراد در نگهداری و برنامه‌ریزی اختطاف عبدالرووف دست داشته‌اند و عضو دسته‌ای هستند که در حمله بر دانشگاه کابل نیز نقش داشته است.

به گفته رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان، این افراد گروه داعش در دست داشتن در 13 رویداد «تروریستی» اعتراف کرده‌اند و با بازداشت آن‌ها از هفت رویداد دیگر جلوگیری شده است.

شایان ذکر است که عبدالروف، کودک 9 ساله افغان چهار ماه پیش توسط افراد مسلح از ولایت بلخ در شمال افغانستان ربوده شد؛ با وجود اعتراض‌ها و تعهد مقام‌های افغان اما او هنوز آزاد نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید