افغانستان؛ پولیس بغلان از قاچاق چهار کودک که از بلخ ربوده شده بودند جلوگیری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در ولایت بغلان افغانستان یکشنبه 14 مارس از جلوگیری قاچاق چهار کودک به بیرون از این کشور خبر دادند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، به نقل از مقام‌های امنیتی بغلان، یک ربایندۀ انسان که قصد قاچاق این کودکان را داشت نیز از سوی پولیس در همکاری با مدیریت مبارزه با جرایم جنایی ولایت بغلان بازداشت شده است.

این چهار کودک که باشنده ولایت بلخ هستند، از سوی نیروهای پولیس افغان دوباره به خانواده‌های‌شان تسلیم داده شده‌اند.

گفتنی است که فضل احمد معنوی وزیر عدلیه (دادگستری) افغانستان به تاریخ 29 فوریه 2021 اعلام کرد، اگر جلو قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گرفته نشود بالای بخش‌های مختلف این کشور تعزیرات وضع می‌شود.

وزارت عدلیه افغانستان 20 فوریه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، فضل احمد معنوی گفته است، قاچاق انسان و قاچاق مهاجران یک مشکل بین‌المللی است و دولت افغانستان به منظور جلوگیری از قاچاق انسان و مهاجران کمیسیون عالی را ایجاد کرده که ریاست این کمیسیون را وزارت عدلیه این کشور بر عهده دارد.

او با اشاره به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت قاچاق انسان و مهاجران گفت: «متاسفانه افغانستان در رده بندی سال 2020 این وزارت‌خانه به مرتبه سوم نزول کرده ‌است».

فضل احمد معنوی تاکید کرد، ایالات متحده آمریکا بالای کشورهای که در این مرتبه قرار گیرند، یک سلسله تعزیرات وضع می‌کند که این تعزیرات وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها را با مشکل مواجه می‌سازد.

شایان ذکر است که سالانه صدها نفر از افغانستان به دلایل مختلف این کشور را ترک می‌کنند و برای رسیدن به اروپا راه‌های غیرقانونی را در پیش می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید