محکومیت ترورهای هدفمند در افغانستان از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه 12 مارس 2021 با محکوم کردن حملات هدف‌مند در افغانستان بر پایان فوری این حملات تأکید کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد با نشر خبرنامه‌‌ای افزایش ترورهای هدف‌مند در افغانستان را محکوم کرده و تاکید کرد، همزمان با آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در دوحه، حملات هدف‌مند در داخل افغانستان افزایش یافته است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بر توقف هرچه زودتر حملات هدف‌مند در افغانستان تاکیر کرده و نوشته است، دو طرف درگیر جنگ در این کشور خشونت‌های جاری را توقف دهند و به آتش‌بس سرتاسری تن بدهند.

بنابر خبرنامه شورای امنیت، همۀ طرف‌های صلح افغانستان باید برای یافتن یک راه حل صلح‌آمیزی برای پایان جنگ در این کشور تمرکز کنند.

این شورا مشارکت زنان در روند صلح را ضروری دانسته و تاکید کرد، این قشر باید در همۀ مراحل گفت‌وگوهای صلح دخیل باشند و دستاوردهای آنان نباید در این روند نادیده گرفته شود.

افزایش ترورهای هدفمند

اخیرا ترور دادستان‌ها، کارمندان امنیتی و کارمندان نهادهای عدلی و قضایی افغانستان در کنار ترور خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای در این کشور به‌گونه‌‌ای بی‌پیشینه‌ای افزایش یافته است.

در این اواخر سه سارنوال در پی حملات هدفمند گروه طالبان جان‌های شان را از دست داده‌اند. سارنوال ریاست امنیت ملی در شهر لشگرگاه هلمند و سارنوال دیگری در شهر کابل از جمله کسانی‌اند که در جریان هفته جاری ترور شدند.

قبل از آن ترور دو قاضی زن در شهر کابل با واکنش‌های گسترده روبه‌رو شده بود و مقام‌های افغانستان گروه طالبان را مسدول این ترورها اعلام کرده بود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز چندی قبل طی گزارشی اعلام کرد که طی سال 2020 ترور و و قتل‌های هدفمند در حدود سه ‌برابر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید