ادامه ترورهای هدفمند در افغانستان؛ یک سارنوال از سوی طالبان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در ولایت پکتیا افغانستان جمعه 12 مارس اعلام کردند که محمد حسن‌یار، سارنوال استیناف این ولایت از سوی جنگجویان طالبان در مربوطات شهر گردیز این ولایت ترور شده‌است.

لعل‌محمد امیری، سخن‌گوی فرماندهی پولیس پکتیا گفته است که این رویداد شب گذشته (پنجشنه 11 مارس) در منطقه «پمپ آریانا» شهر گردیز زمانی رخ داده که جنگجویان طالب از این سارنوال درخواست پول کردند اما او درخواست آنان را رد کرد.

اخیرا ترور دادستان‌ها، کارمندان امنیتی و کارمندان نهادهای عدلی و قضایی افغانستان در کنار ترور خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای در این کشور به‌گونه‌‌ای بی‌پیشینه‌ای افزایش یافته است.

در این اواخر سه سارنوال در پی حملات هدفمند گروه طالبان جان‌های شان را از دست داده‌اند. سارنوال ریاست امنیت ملی در شهر لشگرگاه هلمند و سارنوال دیگری در شهر کابل از جمله کسانی‌اند که در جریان هفته جاری ترور شدند.

قبل از آن ترور دو قاضی زن در شهر کابل با واکنش‌های گسترده روبه‌رو شده بود و مقام‌های افغانستان گروه طالبان را مسدول این ترورها اعلام کرده بود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز چندی قبل طی گزارشی اعلام کرد که طی سال 2020 ترور و و قتل‌های هدفمند در حدود سه ‌برابر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید