سیگار: 2.4 میلیارد پول مالیه‌دهندگان آمریکا در ساخت تاسیسات در افغانستان هدر رفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سیگار یا بازرس ویژه ایالات متحده‌ برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه‌‌اش اعلام کرد که 2.4 میلیارد پول مالیه‌ دهندگان آمریکا در ساخت

.و خرید تأسیسات عامه غیرمؤثر در افغانستان به هدر رفته است

بر اساس این گزارش سیگار، 2.4 میلیارد دالر از پول مالیه دهندگان آمریکا، در ساخت تأسیسات و وسایط در افغانستان مصرف شده است، بر بنیاد این گزارش، این تاسیسات یا ویران شده یا در حال ویران‌ شدن و یا به مقصدی که باید استفاده می‌شد استفاده نشده است.

براساس این گزارش، این پول در ساخت مکاتب‌، شفاخانه‌، زندان‎، جاده‌، یک هتل و تاسیسات نظامی در افغانستان مصرف شده است.

در این گزارش همچنان آمده که از مجموع 7.8 میلیارد تأسیسات عامه، 1.2 میلیارد دالر به مقصدی که در نظر بوده، استفاده شده و تنها 343.2 میلیون دالر در حالت خوب حفظ شده است.

در این گزارش دلیل عمده‌ و اصلی ضیاع منابع، کمبود نیروی انسانی متخصص کافی برای عملیاتی کردن و استفاده از این تأسیسات خوانده شده است.

در این گزارش به نقل از مقام‌های افغان آمده است که به علت کمبود بودجه، نیروی انسانی مورد نیاز و برق کافی شماری از این تأسیسات به مقصدی که باید استفاده می‌شدند استفاده نشده اند.

براساس این گزارش، از نشر نخستین گزارش سیگار در سال 2009 تاکنون، ایالات متحده‌ آمریکا 109.24 میلیارد دالر کمک برای امور بشردوستانه، امنیت و بازسازی در افغانستان اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید