حمله به منزل خبرنگار مقتول در افغانستان؛ سه کشته و چهار زخمی در پی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان یک‌شنبه 28 فوریه اعلام کرد، در نتیجه حمله مسلحانه طالبان به منزل یک خبرنگار مقتول در ولایت غور این کشور سه عضو این خانواده کشته شدند و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

این کمیسیون با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «بر اساس یافته‌های کمیسیون مستقل حقوق‌بشر، در حمله مسلحانه فرمانده محلی گروه طالبان بر خانه پدری بسم‌الله عادل، مسئول رادیو صدای غور، سه عضو خانواده او (شامل دختری سیزده‌ساله) کشته و چهار تن دیگر (شامل دختری زیر سن) زخمی شده‌اند. نیز سه تن از اعضای خانواده او را با خود برده‌اند».

Advertisement

در این اعلامیه تاکید شده: «کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان از نهادهای مسئول خواستار بررسی همه‌جانبه این قضیه و قتل بسم‌الله عادل و آشکارسازی حقیقت، نیز پیگرد عاملان با هدف تأمین همه‌جانبه عدالت است.
از سوی دیگر، کمیته مصونیت خبرنگاران افغان با نشر اعلامیه‌ای از نهادهای امنیتی افغانستان خواسته است که در این مورد تحقیق کنند و عاملان این رویداد را دستگیر و مجازات نمایند.

شایان ذکر است که بسم‌الله عادل خبرنگار افغان در ولایت غور افغانستان بود که به تاریخ اول ژانویه 2021 توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد. پس از آن افراد مسلح ناشناس شامگاه پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 بالای منزل این خبرنگار کشته شده نیز حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم