وزیر عدلیه افغانستان: اگر جلو قاچاق انسان گرفته نشود تحریم می‌شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فضل احمد معنوی وزیر عدلیه(دادگستری) افغانستان در سفری به ولایت نیمروز در غرب این کشور اعلام کرد، اگر جلو قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گرفته نشود بالای بخش‌های مختلف این کشور تعزیرات وضع می‌شود.

وزارت عدلیه افغانستان شنبه 20 فوریه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، فضل احمد معنوی گفته است، قاچاق انسان و قاچاق مهاجران یک مشکل بین‌المللی است و دولت افغانستان به منظور جلوگیری از قاچاق انسان و مهاجران کمیسیون عالی را ایجاد کرده که ریاست این کمیسیون را وزارت عدلیه این کشور بر عهده دارد.

Advertisement

او با اشاره به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت قاچاق انسان و مهاجران گفت: «متاسفانه افغانستان در رده بندی سال 2020 این وزارت‌خانه به مرتبه سوم نزول کرده ‌است».

فضل احمد معنوی تاکید کرد، ایالات متحده آمریکا بالای کشورهای که در این مرتبه قرار گیرند، یک سلسله تعزیرات وضع می‌کند که این تعزیرات وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها را با مشکل مواجه می‌سازد.

وزیر عدلیه افغانستان اظهار کرد: «ما اینجا آمده‌ایم تا این پیام را برسانیم که قاچاق انسان و قاچاق مهاجران موضوع بسیار جدی است و باید جلو آن گرفته شود».

او از مسولان ولایت نیمروز در غرب افغانستان خواست، تا در این راستا برخورد جدی و قاطع کنند.

شایان ذکر است که افغانستان یکی از کشورهای فقیر و ناامن جهان است که سالانه صدها نفر به دلایل مختلف این کشور را ترک می‌کنند و برای رسیدن به اروپا راه‌های غیرقانونی را در پیش می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم