وزارت داخله افغانستان: طالبان تلاش دارند داخل موترهای «تاکسی» ماین بگذارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان شنبه 13 فوریه در توییتی نوشت، گروه طالبان به افراد شان وظیفه می‌دهند تا داخل موترهای «تاکسی» ماین بگذازند.

آرین نوشت: «طالبان در میدان سیاست و‌ جنگ آنقدر سقوط کرده‌اند که برای ماندن در اذهان، افراد شان‌را وظیفه می‌دهند تا داخل موترهای تاکسی ماین بگذارند و وحشت خلق کنند».

او در ادامه نوشت: «این اوج ذلت و خاری است. همانطور که صدها تن این گروه به هلاکت رسید و بازداشت شد، بقایای دیگر نیز به هلاک‌شده‌گان خواهند پیوست».

از سوی دیگر، امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان نیز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 در صفحه فیسبوک‌اش نوشته بود، ممکن مجبور شود که از تمام رانندگان «تاکسی» بخواهد که مسافرین خود را تلاشی بدنی کنند.

صالح نوشت: «دشمن به همین حد ذلیل‌شده است، حالت عادی نیست، شاید ما مجبور شویم از تمام رانندگان تاکسی‌ها تقاضا کنیم که سواری‌های خود را تلاشی بدنی کنند و یا حداقل پس از پایین شدن هر سواری دوروبر سیت و موتر را به‌خوبی بررسی کنند».
گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که در این روزها میزان خشونت، ناامنی، حملات انفجاری و انتحاری در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است، وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پٌشت این حملات قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم