شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 55 هزار و 386 مورد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان دوشنبه 8 فوریه 2021 اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 27 مورد مثبت مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 55 هزار و 386 نفر افزایش یافت.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته یک بیمار کرونا جان باخته و یک بیمار دیگر بهبود یافت که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به دو هزار و 414 و بهبودیافتگان به 48 هزار و 42 نفر رسیده است.
از سوی دیگر، این وزارت با نشر اعلامیه‌ای از شهروندان افغان خواست به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفر به کشورهای خارجی خودداری کنند.

Advertisement

در این اعلامیه آمده بود: «وزارت صحت‌عامه افغانستان به اطلاع هموطنان ما که می‌خواهند سفر نمایند می‌رساند تا به خاطر انجام تست ویروس کرونا در لابراتوارهای(آزمایشگاه) دولتی مراجعه نکنند. چون ظرفیت تست‌های موجود در این لابراتوارها کم بوده و این تست‌ها صرف برای واقعات مشکوک و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در داخل کشور می‌باشد».

گفتنی است، براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، قرار است تا ختم سال 2021 میلادی حدود 20 درصد از جمعیت این کشور واکسن کرونا شوند. اولین بسته کمکی واکسن کرونا که شامل 500 هزار دوز بود روز یک‌شنبه 7 فوریه 2021 از هند به کابل رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم