افغانستان؛ یک مقام ریاست بهداشت ولایت جوزجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستانی‌کل افغانستان یک‌شنبه 7 فوریه اعلام کرد، مدیر عمومی طب عدلی(پزشک قانونی) ریاست صحت عامه(بهداشت) ولایت جوزجان در شمال افغانستان به اتهام اخذ 11 هزار افغانی (142 دالر آمریکایی) رشوه دستگیر شد.

جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان در توییتی نوشت: «به تعقیب عملیات‌های دستگیری متهمین فساد اداری، مدیر عمومی طب عدلی ریاست صحت عامه جوزجان که مسئولیت ریاست کمیسیون تثبیت معلولیت را نیز بعهده داشت به اتهام اخذ یازده هزار افغانی رشوه، بالفعل در یک عملیات مشترک څارنوالی(دادستانی) و امنیت ملی دستگیر گردیده و فعلا تحت توقیف قرار دارد».

Advertisement

از سوی دیگر، جمشید رسولی در توییتی جداگانه نوشت: «سه تن از سناتوران مشرانو‌جرگه(مجلس سنا) به اتهام دریافت 40 هزار دالر امریکایی رشوت، از سوی محکمۀ ابتدائیه(دادگاه) مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری؛ با حضورداشت وکیل مدافع‌شان، هر یک به ده‌سال و یک‌ماه حبس تنفیدی و پرداخت 40 هزار دالر آمریکایی طور تضمین محکوم به مجازات گردیدند».

گفتنی است که این سه سناتور افغان اخیراً به عنوان هیأت بررسی ادارات درآمدزا از طرف مجلس سنا افغانستان به ولایت بلخ در شمال این کشور رفته بودند که هنگام گرفتن 40 هزار دالر آمریکایی رشوه دستگیر شدند.

با وجود که افغانستان در سال 2020 میلادی به عنوان یکی از فاسدترین کشورهای جهان شناخته شد، اما مبارزه جدی دولت این کشور علیه فساد اداری ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم