.
.
.

انفجار در کابل؛ شش نفر به شمول سه شهروند اهل هنود زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری بامداد شنبه 6 فوریه 2021 در شهر کابل شش غیرنظامی به شمول سه شهروند اهل هنوز زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، پولیس کابل گفته است، این رویداد در سرک «باغ قاضی» در ناحیه اول این شهر در یک دکان(مغازه) رخ داد.
فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پولیس کابل اظهار کرد، نوعیت این انفجار تا کنون معلوم نیست و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

شایان ذکر است که در این روزها میزان حملات انفجاری و انتحاری در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است، وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پٌشت این حملات قرار دارند.

در نتیجه یک حمله انفجاری بامداد چهارشنبه 3 فوریه 2021 در شهر کابل یک سرباز امنیتی کشته شد و سه سرباز دیگر زخم برداشتند.
همچنان روز سه‌شنبه 2 فوریه 2021 شهر کابل شاهد چهار حمله انفجاری بود که در نتیجه دو نفر به شمول محمد عاطف رئیس شورای مرکزی جمعیت اصلاح کشته شد و هفت نفر دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان اعلام کرده است که طی سال 2020 میلادی 2958 غیرنظامی کشته شدند و 5542 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

این کمیسیون اضافه کرد: «قتل‌های هدف‌مند و حمله بر هدف‌های غیرنظامی باید متوقف شود. استفاده از ماین چسپکی در مکان‌های عمومی و شهری، افزون بر افراد ‌هدف‌، همواره سبب تلفات و خسارات بر افراد ملکی شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم