50 طالب رها شده از سوی دولت افغانستان در میدان‌های جنگ کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رحمت‌الله اندر سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان به تازگی گفته است که 50 زندانی طالبان که از سوی دولت افغانستان از زندان رها شده‌ بودند، پس از رهایی، در میدان‌های جنگ کشته شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، اندر گفته است: «طالبان این تعهد را کرده بودند که اگر زندانی‌هایش رها شوند، خشونت‌ها را کاهش می‌دهند. زندانیان طالبان تعهده سپرده بودند و سوگند یاد کرده بودند که دوباره به جنگ بر نمی‌گردند. زندانی‌ها رها شدند، طالبان نه خشونت‌ها را کاهش دادند و نه جلو رفتن دوباره زندانیان رها شده را به جنگ گرفتند. ما نام‌های نزدیک به 50 زندانی را داریم که پس از رهایی در جنگ کشته شدند.»

قبل از این نیز محمد حنیف اتمر؛ وزیر امور خارجه افغانستان گفته بود، 90 درصد زندانیان طالب پس از رهایی از زندان، به میدان‌های جنگ برگشته‌اند.

وزیر امور خارجه افغانستان گفته بود، برگشتن 90 درصد زندانیان رها شده طالبان به میدان‌های جنگ، افزایش سطح خشونت‌ها و دوام رابطه با شبکه القاعده، سه موردی است که گروه طالبان بر خلاف تعهدات‌شان عمل کرده‌اند.

قابل ذکر است که حدود یک سال قبل پس از امضای موافقت‌نامه دوحه میان آمریکا و طالبان، حکومت افغانستان پنج هزار زندانی طالبان را از زندان‌ها رها کرد.

چندی پس از آن، محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان نیز به هدف «حسن نیت در روند گفت‌وگوهای صلح»، 750 زندانی دیگر طالبان را از زندان رها کرد که اکنون گفته شده 90 درصد این افراد طالبان به میدان‌های جنگ برگشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم