انفجار موتر بمب‌گذاری شده در ننگرهار افغانستان؛ هشت سرباز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در شرق افغانستان با نشر اعلامیه‌ای تایید کرد، در نیتجه انفجار یک موتر (خودرو) بمب‌گذاری شده شنبه 30 ژانویه در این ولایت هشت سرباز امنیتی کشته شدند.

در این خبرنامه آمده، یک موتر «هاموی» پٌر از مواد منفجره در منطقه «گندمک» ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار یک پاسگاه امنیتی را هدف قرار داد.

در همین حال، عبیدالله شینواری معاون شورای ولایتی ننگرهار افغانستان به شبکه طلوع نیوز گفت، در این حمله 14 تن از نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

در یک خبری دیگر، پولیس قندهار در جنوب افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری امروز شنبه در ولسوالی «پنجوایی» این ولایت سه نفر کشته شدند.

شایان ذکر است که در این روزها میزان حملات انفجاری در افغانستان افزایش یافته است که وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان در پٌشت این حملات قرار دارند.

این حملات در شرایطی رخ می‌دهند که عباس ستانکزی معاون سیاسی طالبان جمعه 29 ژانویه 2021 در نشست خبری در مسکو پایتخت روسیه گفت: «امروز اگر اشرف غنی(رئیس جمهوری افغانستان) از جنگ دست بردارد و بگوید که من استعفا می‌دهم و حکومت جدید را به‌خاطر صلح قربانی بدهد ما حاضر هستیم که در حکومت جدید کار کنیم. به همین خاطر مذاکره می‌کنیم».

اما محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیشب (شامگاه جمعه) در این مورد واکنش نشان داد و اعلام کرد، او مانع صلح نیست بلکه قهرمان صلح است.

غنی اضافه کرد: «من می‌خواهم شهروندان افغانستان قدرتمند شوند... من صلاحیت منحل کردن جمهوریت را از کجا بدست می‌آورم؟ من سوگند خورده‌ام که از قانون اساسی حراست کنم.»

رئیس جمهوری افغانستان در مورد ایجاد حکومت مؤقت در افغانستان گفت: «ما در گذشته حکومت مؤقت داشتیم که سرانجامش خون‌ریزی بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم