اداره هوانوردی ملکی افغانستان ادعای حکمتیار را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره هوانوردی ملکی افغانستان ادعای گلبدن حکمتیار رهبر حزب اسلامی درباره «نشست و برخاست هواپیماهای بدون نام و نشان در میدان هوایی بین‌المللی کابل» را نادرست خواند.

گلبدن حکمتیار به تازگی در جریان یک سخنرانی‌ مدعی شد که «هواپیماهای بدون نام و نشان در میدان هوایی کابل نشست و برخاست می‌کند و در قاچاق پول و طلا دست دارد.» اما اداره هوانوردی ملکی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای این ادعا را نادرست خواند.

در این خبرنامه آمده است: «تمام پروازهای غیرنظامی تابع اجازه قبلی از اداره هوانوردی ملکی است و بعد از مشخص شدن هدف پرواز، مسافر و کارگو مطابق مقررات بین‌المللی و قوانین داخلی مربوط اجازه پرواز داده می‌شود. هیچ هواپیمای بدون نام و نشان و کال ساین مشخص، مطابق مقررات بین‌المللی اجازه نشست و برخاست در میدان‌های هوایی غیرنظامی کشور را به‌ دست آورده نمی‌تواند.»

طبق اعلام این اداره، خدمات امنیت هوانوردی شامل بررسی مسافر و محموله‌ها و گروند هندلنگ از سوی شرکت قراردادی خارجی به پیش برده می‌شود که مطابق مراحل تعریف شده سازمان ایکاو و انجمن آیاتا صورت می‌گیرد.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان تاکید کرده که همه ساله هزاران کیلوگرام طلا، مواد مخدر و اسعار خارجی در جریان تلاشی (بررسی) از سوی بخش امنیت هوانوردی کشف و ضبط می‌‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم