فوری

پخش زنده

امضای تفاهم‌نامه همکاری در بخش آموزش میان پادشاهی عربی سعودی و افغانستان

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

پادشاهی عربی سعودی و افغانستان امروز جمعه 22 ژانویه تفاهم‌نامه‌ای برای‌ همکاری‌ در بخش آموزش امضا کردند.

این تفاهم‌نامه میان محمدحنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان و حمد بن محمد آل‌شیخ وزیر معارف (وزیر آموزش و پرورش) سعودی امضا شد. براساس این تفاهم‌نامه، بازدیدهای متقابل مسئولان امور آموزشی و هیأت‌های دانش‌جویان دو کشور افزایش خواهد یافت و آموزش زبان عربی برای علاقمندان در افغانستان، در کانون توجه قرار داده می‌شود.

قبل از این، صندوق توسعه پادشاهی عربی سعودی اعلام کرده بود که پیشنهاد افغانستان مبنی برساخت 600 باب مکتب با قرضه آسان 50 میلیون دالری این کشور را پذیرفته است.

سفارت افغانستان در ریاض 25 ژوئیه 2020 اعلام کرده بود، پادشاهی عربی سعودی پذیرفته است به جای 100 باب مکتب، 600 باب مکتب در افغانستان بسازد.

سفارت افغانستان در ریاض اعلام کرده بود، پادشاهی عربی سعودی «پیشنهاد افغانستان مبنی برساخت 600 باب به عوض 100 باب مکتب را با قرضه آسان 50 میلیون دالری این کشور پذیرفته و براساس پیشنهاد جدید افغانستان، ساختمان این مکاتب به جای شرکت‌های ساختمانی توسط شورای‌های انکشاف دهات ساخته خواهد شد که کیفیت آنها توسط یک شرکت مشورتی مستقل تحت نظارت خواهد بود».

قابل ذکر است که صندوق توسعه پادشاهی عربی سعودی تمویل دیزاین فاز دوم پروژه سرک حلقوی کابل را نیز پذیرفته و قرار است کار آن به زودی آغاز شود.

تبلیغات

برگزیده های کاربران