.
.
.

افغانستان؛ بازداشت یک جاسوس پاکستان و 4 عضو شبکه حقانی در پکتیکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان دوشنبه 11 ژانویه اعلام کرد که نیروهای این نهاد در نتیجه‌ یک عملیات در ولایت پکتیکا، یگ گروه پنج نفری «جاسوسی و تروریستی» شبکه‌ حقانی را بازداشت کردند.

براساس خبرنامه‌ ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، این هسته در همکاری مشترک با طالبان و براساس هدایت سازمان استخباراتی پاکستان ماین‌گذاری و ترورها را انجام می‌داد.

در این خبرنامه آمده است: «نقیب‌الله مشهور به عبدالحی، مسئول ارتباطی سازمان استخباراتی پاکستانی (آی‌اس‌آی) و چهار نفر دیگر عضویت این هسته را داشته‌اند.»

به نقل از خبرنامه: «نقیب‌الله در سال 1398 خورشیدی به شهر کراچی پاکستان رفته و در یکی از هتل‌های این شهر با دو افسر سازمان استخباراتی پاکستان به نام‌های «امیربهای» و «قدیم» ملاقات کرده بود. این دو نفر به نقیب‌الله دستور داده تا فعالیت‌های تخریبی و تروریستی را در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا و خوست انجام دهد. به دنبال آن، این فرد هسته‌ی خود را مؤظف کرده تا ارتباطش را با یکی از گروه‌های طالبان به رهبری «اخترمحمد» و »قوماندان قریشی» نزدیک کند.»

براساس خبرنامه، در آخرین مورد این افراد قصد داشتند یک موتورسایکل و یک موتر بمب‌گذاری ‌شده را در شهر شرن، مرکز پکتیکا انفجار دهند که قبل از انجام این کار بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم