وزارت دفاع افغانستان: ادعای تلفات غیرنظامیان در نیمروز بررسی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان دوشنبه 11 ژانویه 2021 اعلام کرد، در نتیجه حمله هوایی در ولایت نیمروز این کشور 14 «تروریست طالب» کشته شدند و ادعای تلفات غیرنظامیان بررسی می‌شود.

برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که در نتیجه حمله هوایی در ولایت نیمروز افغانستان 18 غیرنظامی از یک خانواده کشته شدند، اما وزارت دفاع ملی این کشور گفته بررسی‌ها در مورد ادعای آسیب رسیدن به افراد غیرنظامی ادامه دارد.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه حمله هوایی در ساحه «منزری» ولسوالی «خاشرود» ولایت نیمروز افغانستان 14 «تروریست به شمول 9 تروریست پاکستانی» کشته شدند و شش تن دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، ارگ ریاست جمهوری افغانستان در این مورد در توییتی نوشت: «طالبان و سایر گروه‌های تروریستی که از خانه‌های مردم و اماکن عامه به عنوان سپر استفاده می‌کنند، عامل اصلی تلفات ملکی بوده و تلفات ملکی از بدبختی‌های جنگ است که برای من و سایر مسئولین حکومت قابل پذیرش و تحمل نمی‌باشد».

شایان ذکر است که این گفته‌ها در شرایطی مطرح شده که در این روزها دور دوم مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید