سه سناتور افغان متهم به گرفتن «40 هزار دالر رشوه» در بدل ضمانت آزاد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستانی‌کل افغانستان یک‌شنبه 3 ژانویه 2021 اعلام کرد، سه سناتور افغان که به اتهام گرفتن «40 هزار دالر رشوه» دستگیر شده بودند در بدل ضمانت آزاد شدند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان گفت، موضوع توقیف سناتوران متهم را مطابق ماده 102 قانون اساسی این کشور به مجلس سنا محول کرده بود، اما این مجلس توقیف آن‌ها را تصویب نکرد.

در ماده 102 قانون اساسی افغانستان آمده است: «هرگاه عضو شورای ملی به جرمی متهم شـود،‌ مامور مسوول از موضوع به مجلسی که متهم عضو آن اسـت اطلاع می‌دهد و متهم تحـت تعقیب عدلی قرار گرفته می‌تواند».

جمشید رسولی اضافه کرد، مجلس سنای افغانتسان توقیف سه عضوش را تصویب نکرد و خواهان رهایی آن‌ها در بدل ضمانت شده بود.

سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان اظهار کرد، این سه سناتور متهم به گرفتن «رشوه» در بدل ضمانت آزاد شدند، اما پرونده‌ آن‌ها تحت بررسی و تحقیق قرار دارد.

شایان ذکر است که دادستانی‌کل و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان دوشنبه 28 دسامبر2020 با نشر اعلامیه‌ای مشترک از دستگیری سه سناتور افغان به اتهام «گرفتن 40 هزار دالر رشوه» در ولایت بلخ در شمال این کشور خبر دادند.

پس از آن مجلس سنای افغانستان سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 با نشر اعلامیه‌ای در این مورد نوشت: «جزئیات لازم درپیوند به این قضیه با مشرانوجرگه(مجلس سنا) شریک نگردیده و این جرگه از ادارات ذیربط خواهان رعایت قانون اساسی به طور اخص ماده (102) آن می‌باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم