کرونا در افغانستان؛ 11 فوتی و 120 مبتلا در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه‌ افغانستان شنبه 2 ژانویه 2021 اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 120 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 52 هزار و 706 نفر افزایش یافت.

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در 24 ساعت گذشته، 11 مریض «کووید19» جان باخته و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور همان دو ‌هزار و 222 نفر است.

همچنان، در 24 ساعت گذشته، 116 فرد مبتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌ و شمار بهبودیافتگان هم همان 42 هزار و 291 نفر است.

قابل ذکر است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان 4 دسامبر 2020 اعلام کرد که بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور با رؤسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی، مسئولان سازمان صحی جهان و یونیسف، از طریق ویدیو کنفرانسی گفت‌وگو کرده‌ و از روسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی خواسته که در قسمت تطبیق مرحله اول برنامه واکسین کرونا، افغانستان را کمک کنند.

براساس خبرنامه، مسئولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله نخست واکسین کووید 19 که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم