وزارت امور داخله افغانستان: تروریستان تاکتیک‌ خود را تغییر داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان که اخیرا چندین تن از اعضای گروه‌های مخالف دولت را دستگیر کرده، اعلام کرد که در این اواخر «تروریستان» رویکرد فعالیت‌های خود را برای اثربخشی بیشتر تغییر داده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان امروز جمعه 1 ژانویه 2021 در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «تروریستان اخیراً رویکرد فعالیت‌های خود را تغییر داده‌اند.»

او نوشت: «‏حدود 15 روز‌ پیش یک نوجوان از اطراف دادستانی کل هنگام فیلم‌برداری از این اداره بازداشت شد. این نوجوان از سوی مامایش که یکی از فرماندهان گروه طالبان است، موظف شده بود تا از ساحه دادستانی کل تصویر بگیرد و به او بفرستد.»

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفت، یک راننده نیز به اتهام ترورهای هدفمند در کابل بازداشت شده و چندین نانوا و کراچی‌وان به اتهام دست‌داشتن در فعالیت‌های «تروریستی» بازداشت شدند.

به گفته وی، نهادهای امنیتی افغان ترفندهای جدید «تروریستان» را فهمیده و تاکنون چندین دسته آن‌ها را تشخیص و بازداشت کرده‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، مخالفان دولت سعی می‌کنند تا از ابزاری‌های کار بگیرند که مردم بالای‌شان شک نکنند، او نوشت: «اما اطلاعات ما تمام ترفندهای آنان را آشکار می‌سازد.».

شایان ذکر است که در این روزها قتل‌های هدفمند در افغانستان افزایش یافته و وزارت امور داخله این کشور ادعا می‌کند که در عقب قتل‌های هدفمند و انفجار ماین‌ها گروه طالبان قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید