فوری

پخش زنده

معاون رئیس جمهوری افغانستان: معاون تیم امنیتی ما کشته شد

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای تایید کرد، معاون تیم امنیتی‌اش شنبه 26 دسامبر در نتیجه حمله انفجاری در شهر کابل کشته شد.

سرور دانش اضافه کرد، محمد مهدوی معاون تیم امنیتی‌اش در مدیریت 13 رجال برجسته، در اثر انفجار ماین مقناطیسی کشته شد.

دانش ادامه داد، ماین مقناطیسی در موتر(خودرو) حامل محمد مهدوی جاسازی شده بود و زمانی انفجار کرد که او در حال رفتن به سوی کارش بود.

سرور دانش علاوه کرد: «لعن و نفرین بر تروریست‌های وحشی و بدسگال که هر روز خوبان مردم افغانستان اعم از نیروهای امنیتی، فعالین مدنی و حقوق‌بشری، خبرنگاران، علما، قضات و سارنوالان(دادستان) و افراد ملکی را به کام مرگ می‌فرستند».

معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرد: «همه تروریست‌ها باید بدانند که همه ما با ایمان و پایمردی بیشتر راه شهدای خود را ادامه خواهیم داد و اجازه نخواهیم داد که آنان با افکار پلشت و نیات پلید خود بر مقدرات مردم و کشور ما مسلط شوند».

چهار انفجار پی‌هم در کابل

مقام‌های افغانستان تایید کردند که در نتیجه وقوع چهار انفجار پی‌هم شنبه 26 دسامبر در شهر کابل پایتخت این کشور دو نفر کشته شدند و شش نفر دیگر زخم برداشتند.

به گزارش منابع خبری، این حملات انفجاری در حوزه‌های امنیتی ششم، هشتم، سوم و نزده‌هم رخ داد که هدف این انفجارها کارمندان نظامی و غیرنظامی دولت افغانستان بودند.

مقام‌های امنیتی کابل تایید کردند، در این انفجارها دو پولیس کشته شدند و شش نفر دیگر به شمول چهار سرباز پولیس و دو غیرنظامی زخم برداشتند.

مسئولیت این انفجارها کدام فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

گفتنی است که در این روزها میزان ناامنی، انفجار و حملات هدفمند در افغانستان افزایش یافته است. فرشته کوهستانی فعال مدنی افغانستان پنج‌شنبه 24 دسامبر 2020 در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس در ولایت کاپیسا این کشور کشته شد. او به تاریخ 13 دسامبر 2020 در صفحه فیسبوک‌اش مطلبی را نشر کرد و از تهدیدات جدی علیه خودش خبر داده بود.

هفته گذشته نیز یوسف رشید رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادله افغانستان (فیفا) با راننده‌اش در نتیجه تیراندازی افراد مسلح ناشناس در کابل کشته شدند. همچنان طی کمتر از دو ماه گذشته سال جاری میلادی شش خبرنگار در افغانستان جان باختند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان نیز دستور داده که عاملان حمله بالای غیرنظامیان شناسایی و مجازات شوند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران