کرونا در افغانستان؛ 13 فوتی و 170 مبتلا در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه‌ افغانستان جمعه 25 دسامبر 2020 اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 170 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 51 هزار و 764 نفر افزایش یافت.

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در 24 ساعت گذشته، 13 مریض «کووید19» جان باخته و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور همان دو ‌هزار و 148 نفر است.

همچنان، در 24 ساعت گذشته، 96 فرد مبتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌ و شمار بهبودیافتگان هم همان 40 هزار و 678 نفر است.

قابل ذکر است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان 4 دسامبر اعلام کرد که بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور با رؤسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی، مسئولان سازمان صحی جهان و یونیسف، از طریق ویدیو کنفرانسی گفت‌وگو کرده‌ و از روسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی خواسته که در قسمت تطبیق مرحله اول برنامه واکسین کرونا، افغانستان را کمک کنند.

براساس خبرنامه، مسئولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله نخست واکسین کووید 19 که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم