ارگ ریاست جمهوری افغانستان: اظهارات رولا غنی سوء تعبیر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان دوشنبه 21 دسامبر اعلام کرد که از اظهارات اخیر رولا غنی، بانوی اول این کشور در مورد پارلمان تعبیر سوء شده است.

فاطمه مورچل، معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری افغانستان گفت: «بانوی نخست افغانستان همانند سایر مردم از کار پارلمان انتقاد کرده و حرف‌هایش سوء تعبیر شده است.»

او افزود، دادن رأی تأیید و یا رد به اعضای کابینه در مجلس نمایندگان از صلاحیت‌های نمایندگان مجلس است و حکومت افغانستان به تمامی «صلاحیت‌های قانونی» این مجلس احترام قایل است.

رولا غنی همسر رئیس جمهوری افغانستان اخیراً در گفت‌وگو با رادیو آزادی مجلس نمایندگان افغانستان را به میدان «خرید و فروش» تشبیه کرده و ادعا کرد که در بدل پول برای نامزد وزرای کابینه رأی اعتماد دادند.

اعضای مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 21 دسامبر در مورد اظهارات اخیر رولا غنی همسر رئیس جمهوری این کشور مبنی به «خرید و فروش» رأی در این مجلس واکنش شدید نشان دادند و خواهان سلب تابعیت او شدند.

میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان افغانستان گفت: «با تأسف بانوی اول کشور به‌جای مراعات‌کردن قلمرو صلاحیت‌های قوه‌ی مقننه و احترام به اراده‌ی صاحبان اصلی حاکمیت، بی‌حرمتی و توهین نابخشودنی را مرتکب شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم