کرونا در افغانستان؛ 17 فوتی و 80 مبتلا در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه افغانستان شنبه 19 دسامبر اعلام کرد طی یک روز گذشته 80 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در یک شبانه روز گذشته، 17 بیمار کووید19 در این کشور جان باختند و تعداد کل جان باختگان در این کشور به دو هزار و 54 تن رسید.

Advertisement

همچنان وزارت صحت عامه افغانستان از بهبودی 75 بیمار کووید19 در طی 24 ساعت گذشته خبر داد، با این ارقام، تعداد کل بهبودیافتگان در این کشور به 38 هزار و 799 تن رسید.

با ثبت آمار جدید، شمار کل بیماران کرونایی نیز در افغانستان به 50 هزار و 536 تن رسیده است.

قابل ذکر است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان 4 دسامبر اعلام کرد که بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور با رؤسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی، مسئولان سازمان صحی جهان و یونیسف، از طریق ویدیو کنفرانسی گفت‌وگو کرده‌ و از روسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی خواسته که در قسمت تطبیق مرحله اول برنامه واکسین کرونا، افغانستان را کمک کنند.

براساس خبرنامه، مسئولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله نخست واکسین کووید 19 که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

آنان گفتند که بر اساس این برنامه، در مرحله اول مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، قرار است 20 تا 40 درصد برنامه واکسین در افغانستان، تطبیق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم