واکنش‌ها به کشته شدن یک زن در کابل به دلیل به دنیا آوردن دختر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبری کشته شدن یک زن در کابل افغانستان به دلیل به دنیا آوردن یک دختر، با واکنش‌های شدید روبه‌رو شده است.

وزارت امور داخله افغانستان جمعه 18 دسامبر اعلام کرد، یک مرد در کابل همسرش را به دلیل به دنیا آوردن یک دختر کشت.

Advertisement

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «مردی در کابل همسرش را به دلیل ولادت دختر، کشت. این عملکرد اوج جهالت و نادانی است. نیاز است تا به‌منظور افزایش سطح آگاهی خانواده‌ها از طریق نهادهای مربوطه تلاش مضاعف صورت گیرد».

پس از آن این خبر با واکنش‌های شدید روبه‌رو شد. انارکلی هنریار عضو مجلس نمایندگان افغانستان در توییتی نوشت: «اوج جهالت، آگاهی مسله مهم است باید از طرف نهادهای مربوطه صورت گیرد و مجازات فرد متذکره می‌تواند پند به دیگران باشد».

عارف رحمانی عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان در توییتی در واکنش به این رویداد، این عمل را «حیوانیت و جهل محض!» خواند.

محمد حسین حمید کاربر افغان نوشت: «این نشان می‌دهد که جامعه ما هنوز خیلی به اصلاحات ضرورت دارد تا همه بدانند که زن و مرد مکمل همديگر اند. و مهمتر از آن هموار کردن بستر مناسب شغلی برای خانم‌ها است چرا که متأسفانه بسیاری مردهای افغانستان فکر می‌کنند که اولاد دختر تاوان است و آخرش هم مال مردم! از نظر من دختر خودش باعث خوشبختی خانواده و وجودش باعث خیر و برکت در خانواده است».

شایان ذکر است که کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان و نهادهای مدافع حقوق زنان همواره از افزایش خشونت علیه زنان در این کشور شدیداً ابراز نگرانی کرده اند. کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان به تاریخ 26 نوامبر 2020 اعلام کرد، طی 10 ماه سال جاری 3477 مورد خشونت علیه زنان در این کشور توسط این کمیسیون ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم