آمریکا از حمایت دوامدارش از نیروهای امنیتی افغانستان اطمینان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارگ ریاست جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 17 دسامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، جنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا در دیدار با رئیس جمهوری محمد اشرف غنی از حمایت دوامدار کشورش از نیروهای امنیتی افغان اطمینان داد.
در این اعلامیه آمده، در این دیدار در رابطه به پروسۀ صلح، ضرورت عاجل کاهش چشمگیر خشونت و برقراری آتش‌بس صحبت شد.

مارک میلی تاکید کرد، حمایت دوامدار آمریکا از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه دارد.

کاهش سربازان آمریکایی در افغانستان

وزارت دفاع آمریکا به تاریخ 17 نوامبر 2020 اعلام کرده بود که نیروهای این کشور در افغانستان را تا پایان سال جاری (2020) به 2500 تن کاهش می‌دهد. آمریکا در حال حاضر 4500 سرباز در افغانستان دارد.

کریستافور میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در این باره گفت: «این تصمیم توسط رئیس جمهور با مشورت با کابینه امنیت ملی طی چند ماه گذشته همچنان در گفت‌وگوهای مداوم با من و همکارانم گرفته شده است».

شایان ذکر است که روزنامه آمریکایی «واشنگتن پٌست» در ماه نوامبر 2020 گزارش داد که پس از امضای توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان در ماه فوریه 2020 در دوحه قطر، واشنگتن 10 پایگاه نظامی‌اش را در افغانستان بسته کرده است.

این روزنامه اضافه کرد، بسته شدن پایگاه‌های نظامی آمریکا در افغانستان بخشی از این توافق‌نامه بود که با بسته شدن این پایگاه‌های نظامی، هزاران سرباز آمریکایی از این کشور خارج شده اند که پیامدهای خروج سربازان آمریکایی از افغانستان روشن نیست.

این پایگاه‌های نظامی آمریکا در ولایت‌های ارزگان، هلمند، لغمان و پکتیا افغانستان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم