ترور یک دادستان دیگر در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک دادستان یکشنبه 13 دسامبر در مربوطات ناحیه‌ هشتم شهر کابل توسط تفنگ‌داران ناشناس ترور شد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل در این باره گفت، این رویداد حوالی ساعت 08:20 صبح در مربوطات ساحه‌ کارته‌نو ناحیه‌ هشتم شهر کابل رخ داده است.

Advertisement

به گفته وی: «این دادستان، حبیب‌الله نام داشت و توسط تفنگ‌داران ناشناس ترور شد.»

اخیرا شهروندان کابل از ناامنی‌ها و افزایش جرایم جنایی در این شهر انتقاد کردند، هفته گذشته نیز یک دادستان در شهر کابل ترور شده بود.

همچنان روز گذشته 12 دسامبر چهار موشک در نقاط مختلف شهر کابل اصابت کرد که در نتیجه یک نفر غیرنظامی کشته و یک غیرنظامی دیگر زخمی شد.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «به اساس راپور ابتدایی چهار فیر راکت از ساحه لب جر از یک واسطه سراچه فیر شده، دو راکت در اطراف دورتر از میدان اصابت کرده و در این ساحه هیچ خسارت ندارد. اما دو فیر راکت در ساحه مسکونی خواجه رواش اصابت کرده است. با تاسف یک تن شهید و یک تن مجروح گردیدند».

شایان ذکر است به تاریخ 21 نوامبر 2020 نیز 23 موشک در نقاط مختلف شهر کابل اصابت کرده بود که امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان که مسئول تأمین امنیت کابل نیز می‌باشد تایید کرد که در نتیجه این حملات موشکی 10 نفر کشته شدند و 51 نفر دیگر زخم برداشتند.

یکی از این 23 موشک در محوطه سفارت ایران در کابل برخورد کرد که تلفاتی در قبال نداشت. پس از آن وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این رویداد، آمریکا را به مسئول مستقیم حملات موشکی به شهر کابل متهم کرد.
اما دولت افغانستان طالبان را مسئول این حملات موشکی خواند، ولی طالبان دست داشتن در این حملات را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم