.
.
.

صالح: طالبان داعشی هشدار دادند اگر زندانیان‌شان اعدام شوند کابل مسلخ شیعیان می‌شود

انتقاد برخی سیاسیون از نحوه اطلاع‌رسانی معاون اول ریاست جمهوری افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان شنبه 12 دسامبر اعلام کرد که از طرف «طالبان داعشی» در یک پیام کتبی هشدار دریافت شده که اگر زندانیان‌شان اعدام شد، کابل را به مسلخ «کشتارگاه شیعیان» تبدیل خواهند کرد.

صالح در صفحه‌ رسمی فیس‌بوکش نوشت: «طالبان داعشی» همچنان هشدار داده‌اند که افراد اختطاف‌شده سر خواهند برید. من به ریاست امنیت ملی کابل هدایت دادم که تمام طالبان داعشی که در چنگال قانون استند به شبکه‌های خود پیام بدهند که دولت همه شجره‌ی آنها را می‌شناسد. این‌که تا اکنون مهار نشده‌اند بحث علیحده است که رابطه‌ی مستقیم به قابلیت‌ها و توانایی ما دارد.»

او گفت، هیچ تهدیدی مانع معرفی چهره‌ «آدم‌کشان» نخواهد شد.

از سوی دیگر، نحوه اطلاع‌رسانی معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان واکنش‌هایی را در پی داشته است.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، در واکنشی به اظهارات صالح گفت، مسئولان باید در تبلیغات‌شان مسئولانه عمل کنند.

او در فیس‌بوکش نوشته است: «روایت شیعه‌کشى طالبان در کابل از زبان یک مسوول بلند‌پایه دولتی فضای ناامنی روانی را علیه جامعه شیعه‌ها تشدید می‌کند. نباید عوض اصلاح ابرو چشم را کور بسازیم.»

شاه‌حسین مرتضوی، مشاور فرهنگی محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، با اشاره به این موضوع نوشت: «شیعه هراسی ممنوع!»

او در توییتی نوشت: «داعش و طالبان دشمن بشریت و افغانستان اند. ما نباید در اطلاع‌رسانی به شیعه‌هراسی دامن بزنیم. نوع و شیوه اطلاع‌رسانی ما باید مسلکی شود و به جنگ روانی دشمن کمک نکند.»

اما امرالله صالح نوشته است: «طالبان داعشی بدانند که هیچ تهدید مانع این‌که ما چهره این آدم‌کشان را همه روزه به ملت خود معرفی کنیم نخواهد شد. هیچ تهدید.»

او از نهادی قضایی این کشور خواست که این «خوان‌خواران» را به صورت علنی محاکمه کنند؛ زیرا این مبارزه با پنهان‌کاری نتیجه نمی‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم