وزیر خارجه عراق: می‌خواهیم سفارت خود را در کابل بازگشایی کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور خارجه عراق شنبه 5 دسامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، کشورش می‌خواهد سفارت خود را در کابل پایتخت افغانستان بازگشایی کند.

در این اعلامیه آمده، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در دیدار با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در مورد گسترش روابط دو جانبه، توسعه گردشگری دینی، همکاری امنیتی و مبارزه با «تروریسم» گفت‌وگو کرد. این دیدار در حاشیه کنفرانس منامه در بحرین انجام شد.

Advertisement

در این اعلامیه ذکر شده: «دو طرف همچنین در مورد موضوع فعال سازی خط هوایی بین بغداد و کابل برای تشویق گردشگری دینی و بازگشایی سفارت عراق برای تقویت روابط دو جانبه و دستیابی به آرمان‌های مردم هر دو کشور گفت‌وگو کردند».

از سوی دیگر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان نیز در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «در این دیدار دو طرف روی روابط دوجانبه گفت‌وگو نموده، همچنان در مورد گسترش روابط دیپلماتیک، فرهنگی و امنیتی میان دو کشور توافق نمودند».

شایان ذکر است که سفارت عراق در کابل در سال 2017 آماج حملات مهاجمان مسلح قرار گرفت که درگیری میان مهاجمان مسلح و نیروهای امنیتی افغان حدود چهار ساعت دوام کرد.

در این درگیری دو محافظ سفارت عراق در کابل کشته شدند و سه نفر دیگر زخم برداشتند. گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. پس از آن سفارت عراق در کابل بسته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم