بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارگ ریاست جمهوری افغانستان جمعه 4 دسامبر اعلام کرد که بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور با رؤسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی، مسئولان سازمان صحی جهان و یونیسف، از طریق ویدیو کنفرانسی گفت‌وگو کرده‌ و از روسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی خواسته که در قسمت تطبیق مرحله اول برنامه واکسین کرونا، افغانستان را کمک کنند.

براساس خبرنامه، مسئولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله نخست واکسین کووید 19 که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

آنان گفته تند که بر اساس این برنامه، در مرحله اول مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، قرار است 20 تا 40 درصد برنامه واکسین در افغانستان، تطبیق شود.

این در حالی است که وزارت صحت عامه‌ افغانستان جمعه 4 دسامبر اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 132 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 47 هزار و 388 نفر افزایش یافت.

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در 24 ساعت گذشته، شش مریض «کووید19» جان باخته و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور همان یک‌هزار و 847 نفر است.

همچنان، در 24 ساعت گذشته، 45 فرد مبتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌ و شمار بهبودیافتگان هم همان 37 هزار و 347 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم