شش فوتی و 132 ابتلای جدید ویروس کرونا طی یک روز در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه‌ افغانستان جمعه 4 دسامبر 2020 اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 132 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 47 هزار و 388 نفر افزایش یافت.

Advertisement

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در 24 ساعت گذشته، شش مریض «کووید19» جان باخته و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور همان یک‌هزار و 847 نفر است.

همچنان، در 24 ساعت گذشته، 45 فرد مبتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌ و شمار بهبودیافتگان هم همان 37 هزار و 347 نفر است.

این تعداد موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، دایکندی، بادغیس، لوگر، غور، پروان، نیمروز، کنر، لغمان، نورستان و ارزگان این کشور به ثبت رسیده است.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان به تاریخ 23 سپتامبر 2020 در نشستی که از سوی مجمع جهانی اقتصاد در مورد مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد گفته بود، کرونا رشد اقتصادی این کشور را نزدیک به 30 درصد کاهش داده است.

وزارت صحت عامه افغانستان از شیوع موج دوم کرونا در این کشور خبر داده و از شهروندان شان خواسته است که تدابیر بهداشتی را جداً رعایت کنند و به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفرهای غیرضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم