.
.
.

انفجار در بامیان افغانستان؛ 14 کشته و 45 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد که در نتیجه دو حمله انفجاری بعد از ظهر سه‌شنبه 24 نوامبر در ولایت بامیان در مرکز این کشور 14 نفر جان باختند و 45 نفر دیگر زخمی شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت، یک مقدار مواد انفجاری در مقابل «مارکیت انصاف در ساحه بازار سه راهی سرک نو شهر بامیان» انفجار کرد.

آرین تایید کرد در این رویداد یک پولیس ترافیک و 13 غیرنظامی کشته شدند و 45 نفر دیگر زخم برداشتند. او علاوه کرد: «این جنایت غیرقابل توجیه و یک عمل نابخشودنی است».

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که این انفجارها در شرایطی رخ داده که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه در نشست ژنو اعلام کرد، از ادامه سطح بالای خشونت در افغانستان «بسیار نگران» است و باید آتش‌بس فوری بدون قید و شرط میان طرف‌های درگیر در این کشور برقرار شود.

براساس اعلامیه‌ای سازمان ملل متحد، گوترش اضافه کرد: «من همچنین نسبت به ادامه سطح بالای خشونت، به ویژه حملات شنیع اخیر علیه افراد ملکی، از جمله شاگردان، بسیار نگران هستم. مردم افغانستان مدت طولانی است که رنج می‌کشند».

گوترش اضافه کرد، برای نجات جان مردم و جلوگیری از گسترش شیوع کرونا باید تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس فوری و بدون قید و شرط در افغانستان دو برابر شود.