سفارت آمریکا در کابل وضعیت افغانستان را «بسیار ناپایدار» توضیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سفارت ایالات متحده آمریکا در کابل شنبه 21 نوامبر با نشر اعلامیه‌ای وضعیت افغانستان را بسیار ناپایدار خواند و به شهروندان‌اش هشدار داد که مراقب وضعیت امنیتی‌ باشند.

در این اعلامیه آمده، شهروندان آمریکایی در کابل باید برنامه‌های امنیت شخصی‌اش را درنظر بگیرند، چون هنوز تهدیدهای جدی علیه شهروندان آمریکایی در افغانستان وجود دارد.

Advertisement

در این اعلامیه تاکید کرده که شهروندان آمریکایی در افغانستان باید از محیط‌‌ اش آگاهی داشته باشند و رسانه‌ها را پی‌گیری کنند.
گفتنی است که شهر کابل پایتخت افغانستان بامداد امروز شنبه شاهد حملات موشکی بود که در نتیجه هشت نفر جان باختند و 31 نفر دیگر زخم برداشتند.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت، بامداد امروز 23 فیر موشک از سوی «تروریستان» به شهر کابل پرتاب شد که در نتیجه هشت نفر جان باختند و 31 نفر دیگر زخم برداشتند.

آرین اضافه کرد: «با تاسف این راکت‌ها در مناطق مسکونی در مربوطات حوزه دهم، برج برق چهار قلعه، کوچه طاهری، نعمت‌پلازا، نزدیک پوهنتون سلام، چهار راهی گل‌سرخ حوزه چهارم، چهاراهی صدارت، پل باغ عمومی، جاده سپین زر، نزدیک ارشیف ملی حوزه دوم، در مربوطات لیسه مریم و 500 فامیلی حوزه یازدهم اصابت نموده است».

از سوی دیگر، سفارت ایران در کابل در توییتی نوشت، یک موشک شنبه 21 نوامبر در محوطه این سفارت برخورد کرد، اما تلفاتی در پی نداشت.

این سفارت نوشت: «یکی از موشک‌های شلیک شده صبح امروز 99/09/01 در محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل فرود آمده و ترکش‌های متعددی به ساختمان اصلی، شیشه‌ها، تأسیسات و تجهیزات سفارت اصابت نمود».

هنوز مسئولیت این رویداد را کدام فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که این رویداد در شرایطی رخ داده که در این روزها میزان ناامنی در افغانستان افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم