.
.
.

مهاجر افغان که پسر 6 ساله‌اش در دریای یونان غرق شد محاکمه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از آن که پسر شش ساله یک مهاجر افغان در مسیر یونان از ترکیه در دریا غرق شد دادگاهی در یونان پدر این کودک را به اتهام «غفلت و به خطر انداختن جان فرزندش» به دادگاه فراخواند.

به گزارش سایت دی گریک هیرالد (The Greek Herald)، دادگاهی در یونان به تازگی یک مرد 25 ساله افغان را که به هنگام عبور از آب‌های ترکیه به یونان پسر شش ساله‌اش را از دست داد، به اتهام «غفلت و به خطر انداختن جان فرزندش» به دادگاه فراخوانده است.

براساس این گزارش، قایق بادی حامل این مرد و 25 مهاجر دیگر به تاریخ 8 نوامبر در نزدیکی جزیره ساموس یونان واژگون شده و پسر شش ساله او در تاریکی نیمه‌شب در میان امواج گم شد و آب پیکر او را صبح روز بعد به ساحل آورد.

واسیلیس کراسیوتیس وکیل و مدیر HIAS یونان که به پناهجویان در یونان مشاوره حقوقی رایگان می‌دهد، گفت: «این پرونده بی‌سابقه است.»

او گفت: «در موارد دیگر که کشتی‌ها از سال 2015 غرق شدند و منجر به مرگ پناهجویان شده، ما هرگز شاهد اعمال اتهامات کیفری برای پناهجویان در یونان نبودیم.»

او در ادامه گفت: «این بار ما اتهاماتی را برای قرار دادن یک فرد زیر سن قانونی در معرض خطر منجر به مرگ داریم... ما قبلاً شاهد چنین اتهاماتی در اردوگاه‌های پناهندگان در کشور بودیم، اما هرگز قبلاً در یک نقطه ورود به کشور با همچین موردی مواجه نشده بودیم. بنابراین این امر به وضوح بیانگر تغییر رویکرد است.»

از سوی دیگر، سخنگوی گارد ساحلی یونان در این باره گفت که در جستجوی اولیه کشتی یافت نشده و تاریکی مانع کار آنها شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم