.
.
.

وزارت داخله افغانستان: 152 طالب پاکستانی در درگیری‌ها در هلمند و قندهار کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان یکشنبه 15 نوامبر اعلام کرد که در درگیری‌ها میان نیروهای افغان و طالبان در ولایت‌های هلمند و قندهار بیش از 350 شهروند پاکستانی عضو طالبان اشتراک داشتند.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در یک نشست خبری گفت، 350 شهروند پاکستانی در درگیری‌های اخیر در ولایت‌های هلمند و قندهار این کشور اشتراک داشتند.

آرین گفت که از این میان، 152 شهروند پاکستانی عضو گروه طالبان در درگیری‌های قندهار اشتراک داشتند و از سوی نیرو‌های امنیتی کشته شدند.

به گفته‌ آرین، 35 جسد طالبان پاکستانی از قندهار به آن طرف خط دیورند (خاک پاکستان) منتقل شده و برای‌شان مراسم خاص برگزار شده است. او همچنان گفت که 35 جسد به فراه، 54 جسد به هلمند، 13 جسد به زابل و 13 جسد از قندهار به ارزگان منتقل شده‌اند.

او همچنان گفت که در جنگ‌های هلمند و قندهار 70 فرمانده برجسته‌ طالبان کشته شدند و تنها 20 فرمانده مهم آنان در هلمند و 40 فرمانده مهم دیگر این گروه در قندهار کشته شده‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت داخله افغانستان، 10 فرمانده دیگر طالبان که از ولایت‌های ارزگان، قندهار و غزنی به کمک طالبان به هلمند رفته بودند، نیز از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم