.
.
.

وزارت خارجه افغانستان استفاده از خاک این کشور علیه پاکستان را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه افغانستان استفاده از خاک این کشور علیه پاکستان را رد کرده و این ادعای پاکستان را بی‌اساس خواند.

سخنگوی ارتش پاکستان روز گذشته (شنبه 14 نوامبر) در یک نشستی ادعا کرد که برخی از دپیلماتان هندی مقیم کابل برخی حملات در پاکستان را طراحی می‌کنند. در این نشست شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان نیز حضور داشت.

سخنگوی ارتش پاکستان هند را به «تشویق و حمایت تروریسم» متهم کرد.

بر اساس اعلامیه وزارت امور خارجه افغانستان، دولت افغانستان برای بررسی این ادعاهای پاکستان، خواستار تشکیل هیأتی با صلاحیت بین‌المللی از سوی شورای امنیت براساس قطع‌نامه‌های اجلاس عمومی و شورای امنیت سازمان ملل متحد در پیوند به مبارزه با «تروریسم» شده است.

وزارت خارجه افغانستان تأکید کرده است که افغانستان هرگز اجازه نمی‌دهد که از خاکش برای «فعالیت‌های تخریبی علیه کشورهای دیگر» استفاده شود.

در اعلامیه وزارت امور خارجه افغانستان هم‌چنان گفته شده که پس از بررسی دقیق ویدیوی نشست خبری بابر افتخار، سخنگوی ارتش پاکستان، ادعای او را مبنی بر دست‌داشتن ملک (فریدون خان) مهمند از سران قومی ننگرهار در حملات «تروریستی» به دانشگاه زراعت پیشاور را نیز رد می‌کند.

کابل تأکید کرد که به عنوان بزرگ‌ترین قربانی «تروریسم» بر هم‌آهنگ‌سازی تلاش‌های جهانی برای مبارزه مشترک بر «تروریسم»، منابع تمویل، تجهیز و پناه‌گاه‌های گروه‌های «تروریستی» ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم