.
.
.

امرالله صالح: کابل ننداری را از حالت کنونی‌اش بیرون سازیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان یک‌شنبه 15 نوامبر اعلام کرد، تلاش دارد که کابل «ننداری» را از حالت کنونی بیرون کند.
صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «به نظر شما کابل ننداری که سال‌هاست بی‌کاره و باطل مانده است چه شود؟ امیدوارم پیش قضاوت نکنید و با خونسردی نظر بدهید. ما در نظرداریم به اساس نظریات شما کابل ننداری را از حالت کنونی‌اش بیرون سازیم».

صالح تاکید کرد، بلند منزل‌های غیرقانونی بحث جرمی است و حوزه‌های پولیس مسئولیت جلوگیری از ساخت آن را ندارند بلکه ریاست تحقیقات جنایی و شهرداری کابل این موضوع را پی‌گیری خواهند کرد.

او علاوه کرد: «مقام ریاست جمهوری وعده سپردند که جریمه سنگین و کمر شکن را به اساس یک حکم تعیین خواهند ساخت تا اگر کسی بلند منزل غیرقانونی می‌سازد قباله‌اش تا زمانی‌که جریمه را که بالاتر از مصرف ساختمان خواهد بود نپردازد اجرا نشود».

امرالله صالح اظهار کرد: «مسله بلند منزل‌ها منبع عاید نامشروع و جرمی برای شماری از آدم‌ها شده است و پولیس را از وظایف اصلی‌اش بازداشته است. تا اکنون پولیس از اعمار هیچ بلند منزل جلوگیری کرده نتوانسته است. پس پولیس را نباید مصروف هیچ سازیم».

شایان ذکر است که رئیس جمهوری افغانستان اخیراً امرالله صالح را به عنوان مسئول تأمین امنیت شهر کابل تعیین کرد و او در برخی از جاها اصلاحات را شروع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم