.
.
.

صالح: طراح حمله به دانشگاه کابل را دستگیر کردیم که دانشکده شرعیات را خوانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان شنبه 14 نوامبر اعلام کرد، هسته طراح حمله بالای دانشگاه کابل دستگیر شد که او دانشکده شرعیات را تا صنف سوم خوانده است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «هسته طراح حمله بالای پوهنتون کابل را دستگیر کردیم. چنانچه گفته بودیم داعش اسم است. اینهایی که این کار را کرده اند چند هویتی استند حزب‌التحریر، طالب، داعش و همه. یعنی هر زمانی که نیاز بود از یک عنوان و لقب خاص کار گرفته اند».

صالح اضافه کرد: «کسی که طراح است عادل ولد محمد عارف نام دارد که فاکولته شرعیات را تا صنف سوم خوانده است و بعدا توسط ثناوالله عضو سابقه‌دار شبکه حقانی جذب گردیده است و تا اینکه این جنایت را انجام داده است».

صالح علاوه کرد: «او(عادل) می‌گوید برایش گفته شد که کاری شود که این حکومت زیر فشار قرار بگیرد. بدنام شود و در ذهن مردم ضعیف و ناکارا جلوه کند. گفته شد که این کارها با انجام عملیات بالای اهداف نظامی امکان‌پذیر نیست».

امرالله صالح در ادامه نوشت: «عادل در اصل از ولایت پنجشیر است و خانواده‌اش در پلچرخی زنده گی میکند. مردم محله‌ای شان می‌گویند که او سه سال می‌شد که لادرک بود و آوازه بود که برای جنگ و تعلیمات بیرون رفته است. عادل نام می‌گوید که اسلحه را از شبکه حقانی از ولایت خوست بدست آوردند و هدایت برایشان توسط ثناوالله داده می‌شد».

شایان ذکر است که مهاجمان مسلح پیش از ظهر دوشنبه 2 نوامبر 2020 بالای دانشگاه کابل حمله کردند که درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی افغان پس از شش ساعت و با کشته شدن سه مهاجم پایان یافت. در این حمله 22 نفر کشته شدند و 40 نفر دیگر زخم برداشتند.

گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند، اما گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.