12 سرباز ارتش افغانستان در یک حمله گروهی طالبان در کندز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی در ولایت کندز که نخواسته نامش فاش شود اعلام کرد که در نتیجۀ حمله گروهی طالبان بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی «امام‌صاحب» این ولایت، 10 نیروی امنیتی کشته شده‌ و 11 تن دیگر زخم برداشتند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود به روزنامه «سلا‌م‌وطندار» افغانستان گفته است، جنگ‌جویان گروه طالبان حوالی ساعت 1:15 شب گذشته (پنج‌شنبه 12 نوامبر) بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی «امام صاحب» حمله کردند.

به گفته منبع، یک هاموی نیروهای امنیتی افغان که به هدف کمک‌رسانی به محل درگیری در حرکت بود نیز با ماین کنارجاده‌ برخورد کرده و در پی آن سه نیروی امنیتی جان باخته و دو نیروی امنیتی دیگر زخم برداشتند.

براساس این گزارش، محبوب‌الله سعیدی ولسوال امام‌صاحب گفته است، طالبان از ساحه عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گفتۀ او، در این درگیری، ده‌ها جنگ‌جوی گروه طالبان نیز کشته شدند.

این حملات طالبان درحالی است که وزارت امور داخله افغانستان سه‌شنبه 10 نوامبر اعلام کرد که 570 تن از زندانیان آزاد شده طالبان دوباره به میدان جنگ برگشته اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در ویدیویی گفت، بیش از 580 زندانی طالبان دوباره به میدان‌های جنگ بازگشته‌اند. آرین بازگشت دوباره جنگجویان طالبان به میدان‌های جنگ را خلاف تعهد این گروه با دولت افغانستان خوانده و گفت که طالبان به تعهد خود عمل نکرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است: «طالبان روی‌کرد جنگی‌شان را تغییر داده‌اند و با ماین‌گذاری و انفجارها می‌خواهند امتیاز بگیرند و موفقیت کسب کنند.»

دولت افغانستان چندی قبل 6‌هزار زندانی گروه طالبان را براساس توافق‌نامۀ صلح این گروه با آمریکا از زندان‌های این کشور آزاد کرد.

آخرین گروه 400 نفره زندانیان طالبان در 3 سپتامبر سال جاری آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید