.
.
.

پیام تبریکی رئیس ‌جمهوری افغانستان به بایدن: آمریکا شریک راهبردی ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی رئیس‌ جمهوری افغانستان یک‌شنبه 8 نوامبر انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا را تبریک گفته و تاکید کرد، آمریکا شریک راهبردی این کشور است و مشارکت کابل – واشنگتن در راستای مبارزه با «تروریسم» و برقراری صلح ادامه خواهد داشت.

براساس توییت صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌ جمهوری افغانستان، غنی گفته است: «ایالات متحده‌ی امریکا، شریک استراتیژیک ما است. مشارکت استراتیژیک ما با ایالات متحده‌ی امریکا، در امر مبارزه با دهشت افگنی و برقراری صلح و ثبات در افغانستان، تقویت و تداوم خواهند یافت».

غنی پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس ‌جمهوری منتخب ایالات متحده‌ و کامالا هریس به عنوان معاون رئیس ‌جمهوری آن کشور را تبریک گفت.

از سوی دیگر، ساعاتی پس از اعلام پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بامداد یک‌شنبه 8 نوامبر کشورهای عربی مصر، امارات متحده عربی، کویت، سودان، اردن و بحرین به رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده تبریک گفتند.

همچنین کشورهای غربی بریتانیا، کانادا، فرانسه و آلمان انتخاب جو بایدن برای ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفتند.

بایدن: من رئیس جمهوری همه آمریکا هستم

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده بامداد روز یک‌شنبه 8 نوامبر در سخنرانی پیروزی خود در شهر ویلمینگتون ضمن تشکر از ملت آمریکا که برای انتخاب او رای داد، گفت: «من رئیس جمهوری همه آمریکا هستم من رئیس جمهوری خواهم بود که برای وحدت ایالات متحده تلاش می‌کند».

او از ائتلافی که کمک کرد تا او در این کارزار پیروز شود تشکر کرد.

بایدن گفت، همه آمریکایی‌ها برای تحقق این پیروزی تلاش کردند. دمکرات‌ها، شخصیت‌های مستقل، جمهوری خواهان، آسیایی‌ها و سیاهان آمریکا در این پیروزی سهیم هستند.

بایدن در این سخنرانی به آمریکایی‌ها وعده داد که برای کمک به طبقه متوسط تلاش خواهد کرد. او تاکید کرد که احیای اقتصاد بدون کنترل کرونا امکان پذیر نخواهد بود.

بایدن همچنین تاکید کرد که برای مقابله با کرونا و کنترل این بیماری در آمریکا تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین متعهد شد كه برای تحقق عدالت اثنیکی در ایالات متحده تلاش كند.

او اظهار داشت: «زمان، زمان بهبودی و معالجه و مداوای زخم‌های آمریكاست».

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: «ما با استفاده از همه توانایی‌ها برای حفاظت از شهروندان آمریکا تلاش خواهیم کرد».

بایدن گفت: «بیش از 74 میلیون آمریکایی به من رأی دادند».

او خاطرنشان کرد که دولت او با انتخاب کامالا هریس به عنوان اولین زن سیاه پوست آمریکایی برای پست معاون رئیس جمهوری، تاریخ ساز خواهد شد.

او افزود: «ما در ایجاد فرصت‌های اشتغال و حفظ عزت و عظمت آمریکا اقدام و همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت».

جو بایدن با اشاره به اینکه هر کدام از روئسای جمهوری پیشین آمریکا دستاوردهایی داشتند و او مسیر آنها را طی خواهد کرد، گفت باراک اوباما در دوره 8 ساله خود برای آمریکا تاریخ ساز بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم