امرالله صالح: مردم ما نباید به خاطر ویزای هیچ کشور تحقیر شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 8 نوامبر اعلام کرد که شهروندان این کشور نباید به خاطر ویزای هیچ کشور تحقیر شوند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «سفارت جمهوری اسلامی پاکستان سقف ویزه‌هایی را که در روز اجرا می‌نمایند به وزارت خارجه افغانستان رسما معلوم کرده اند. اکنون ما در کمتر از یک هفته طرح مدیریت امنیتی متقاضیان و مدیریت جمع‌آوری پاسپورت و تنظیم نوبت را به عهده خواهیم گرفت».

Advertisement

صالح اضافه کرد: «مردم ما نباید به خاطر ویزای هیچ کشور تحقیر شوند و کرامت انسانی شان صدمه ببیند. جزییات طرح را با وزارت خارجه افغانستان شریک خواهیم ساخت تا در تطبیق آن با سفارت پاکستان هماهنگی صورت گیرد».

او علاوه کرد: «مسوول یکی از شش حلقه کمیشن کار که سال‌هاست ویزای مفت پاکستان را به بی‌عزت‌ترین شکل آن به مردم به فروش می‌رساند از ترس اعلامیه دیروز با ما در تماس شد و امروز قرار است بیاید و جزییات را برای ما ارایه نماید».

همچنان امرالله صالح شنبه 7 نوامبر 2020 گفته بود، روزانه شش حلقه خاص نزدیک به صد هزار دالر از فروش ویزای پاکستان درآمد دارند.

شایان ذکر است که 11 زن کهن سال به تاریخ 21 اکتبر 2020 بر اثر ازدحام هزاران نفر برای گرفتن ویزای پاکستان در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان جان باختند و 10 نفر دیگر به شمول سه مرد زخم برداشتند.

دفتر والی ننگرهار با نشر اعلامیه‌ای نوشته بود، هزاران نفر در ورزشگاه فوتبال شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت برای گرفتن نوبت به‌منظور دریافت ویزای پاکستان تجمع کرده بودند.

در این اعلامیه آمده بود که هنگام ورود هزاران نفر به ورزشگاه فوتبال شهر جلال‌آباد، 11 زن کهن سال جان باختند.
براساس این اعلامیه، 320 مرد و زن برای رعایت نظم و تأمین امنیت گماشته شده بودند تا روند توزیع ویزا را تسهیل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم