.
.
.

امرالله صالح: شش حلقه روزانه از فروش ویزای پاکستان نزدیک به 100 هزار دالر درآمد دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 7 نوامبر اعلام کرد، روزانه شش حلقه خاص نزدیک به صد هزار دالر از فروش ویزای پاکستان درآمد دارند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «طرح ما برای نظم آوردن برای متقاضیان ویزه کشور پاکستان تکمیل است. منتظر استیم که سفارت پاکستان سقف ویزه را معلوم کند. اکنون نیز می‌دانیم که کدام حلقات ویزه را از مجانی به کمیشن کاری تبدیل کرده اند. حد اوسط روزانه نزدیک صد هزار دالر توسط شش حلقه خاص از فروش ویزه پاکستان از مردم عام اخاذی می‌گردد».

همچنان امرالله صالح به تاریخ 1 نوامبر 2020 از سفارت پاکستان در کابل خواسته بود که شمار ویزای که روزانه توزیع می‌کند مشخص سازد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته بود: «وزارت خارجه افغانستان از سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در کابل می‌خواهد که تعداد ویزه را که روزانه صادر می‌نمایند مشخص سازند. ما می‌خواهیم در صف متقاضیان نظم ایجاد نماییم و مردم ما از عذاب و کشمکش فعلی بیرون شوند. روش‌های بسیار درست و انسانی وجود دارد که ما متقاضیان ویزه را مدیریت نماییم».

شایان ذکر است که 11 زن کهن سال به تاریخ 21 اکتبر 2020 بر اثر ازدحام هزاران نفر برای گرفتن ویزای پاکستان در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان جان باختند و 10 نفر دیگر به شمول سه مرد زخم برداشتند.

دفتر والی ننگرهار با نشر اعلامیه‌ای نوشته بود، هزاران نفر در ورزشگاه فوتبال شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت برای گرفتن نوبت به‌منظور دریافت ویزای پاکستان تجمع کرده بودند.

در این اعلامیه آمده بود که هنگام ورود هزاران نفر به ورزشگاه فوتبال شهر جلال‌آباد، 11 زن کهن سال جان باختند.
براساس این اعلامیه، 320 مرد و زن برای رعایت نظم و تأمین امنیت گماشته شده بودند تا روند توزیع ویزا را تسهیل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم