.
.
.

وزارت صحت عامه افغانستان: از سفرهای غیرضروری به ایران و پاکستان خودداری کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هرچند در این روزها آمار مبتلایان کرونا در افغانستان سیر صعودی به خود گرفته که احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه (بهداشت) این کشور از شهروندان کشورش خواست از سفرهای غیرضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری کنند.

براساس اعلامیه‌ای وزارت صحت عامه افغانستان، عثمانی وضعیت کرونا را در کشورهای ایران و پاکستان نگران کننده خوانده و از شهروندان کشورش خواست تا از سفرهای غیر ضروی به این کشورها که شیوع ویروس کرونا در آنان گسترده است خودداری نمایند.

عثمانی اضافه کرد، ویروس کرونا نسبت به هفته‌های گذشته در افغانستان سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

عثمانی ادامه داد، وضعیت کرونا در افغانستان نسبت به کشورهای همسایه از جمله ایران و پاکستان قناعت‌بخش است و نباید در میان مردم ترس و وحشت ایجاد شود، چون ترس خود باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌گردد.
او بر پوشیدن ماسک به گونه اجباری تاکید کرد و از مردم خواست که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، توصیه‌های صحی به ویژه پوشیدن ماسک را به گونه جدی رعایت نمایند.

احمد جواد عثمانی از تدابیر وزارت صحت عامه در مراکز صحی برای پیش‌گیری از موج دوم کرونا اطمینان داده گفت، در تمام شفاخانه‌های کابل و ولایات بخش تجرید و تداوی ویروس کرونا ایجاد گردیده و شفاخانه‌ها از لحاظ امکانات نیز تجهیز شده است.

شایان ذکر است که در حال حاضر شمار مجموع مبتلایان کرونا در افغانستان به 41 هزار و 728 نفر رسیده که از این میان یک هزار و 544 بیمار جان باختند و 34 هزار و 355 بیمار دیگر بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم