وزارت امور داخله افغانستان: 16 تن از مجرمان جنایی طی 2 روز در کابل بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور داخله افغانستان شنبه 31 اکتبر اعلام کرد که نیروهای پولیس کابل طی دو روز گذشته 16 نفر از مجرمان جنایی در این شهر را بازداشت کردند.

براساس خبرنامه‌ وزارت امور داخله افغانستان، این 16 تن از نقاط مختلف کابل طی عملیات‌ نیروهای پولیس صورت گرفت.

Advertisement

شایان ذکر است که پس از افزایش جرایم جنایی، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان مسئولیت امنیت شهر کابل را به عهده گرفت. او گفته بود که «مجرم دو انتخاب دارد عقب میله زندان یا آدم شدن.»

امرالله صالح 19 اکتبر اعلام کرد، پوشش استخباراتی کوچه به کوچه در شهر کابل آغاز شده است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش دومین فیصله خود برای تأمین امنیت شهر کابل را اعلام کرده و نوشت، برای تمام موترهای بی‌اسناد دو ماه وقت داده می‌شود که مراحل محصول و مالیات را تکمیل و اسناد بدست آوردند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، براساس دستور محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به گونه مستقیم برای چند هفته به عهده گرفته است.

صالح اضافه کرد: «من در راه تطبیق قانون بخاطر تامین امنیت مردم مقوله و چیزی را به اسم مصلحت ( از هیچ نوع آن ) و ترحم بر جنایت‌کار در قاموس خویش ندارم. به وظایف و مسوولیت‌های دیگر خویش همانند گذشته خواهم رسید. تطبیق میثاق امنیتی بخشی ازین برنامه خواهد بود.»

او علاوه کرد: «کابل را مانند کف دست خویش بلد استم. تمام وظایف ومسوولیت‌های دیگرم همانند سابق به صورت عادی اجرا خواهند شد. شما مطمین باشید. فهرست دزدها، اوباش، مردم آزار، باج‌گیرها، قانون‌گریزها، غاصب‌های املاک عامه و مردم، مجرمین متکرر که زیر پوشش فعالیت دارند و زورگویان به ظاهر قانون پسند همه و همه از قبل ترتیب گردیده است.»

صالح پس از آن مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به عهده گرفته که در این روزها جرایم جنایی در این شهر افزایش یافته و شهروندان کابل از افزایش این جرایم انتقاد کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم