خدمات امنیتی چهار میدان هوایی افغانستان به یک شرکت اماراتی واگذار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست‌ جمهوری افغانستان عصر پنج‌شنبه 29 اکتبر اعلام کرد که قرارداد خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، خدمات زمینی، سیستم‌سازی و تکنالوژی میدان‌های هوایی کابل، هرات، بلخ و قندهار با یک شرکت اماراتی به امضا رسید.

براساس اعلامیه‌ ارگ ریاست جمهوری افغانستان، خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، سیستم‌سازی، خدمات زمینی و تکنولوژی میدان ‌هوایی بین‌المللی کابل، هرات، بلخ و قندهار به شرکت «G42» امارات متحده عربی واگذار شده و این قرارداد توسط محمدقاسم وفایی‌زاده رییس اداره هوانوردی ملکی افغانستان و منصور المنصوری رییس شرکت «G42» امارات متحده عربی امضا شد.

محمد اشرف غنی رییس‌جمهوری افغانستان امضای این قراردادها را «استراتژیک» خوانده و گفت: «افغانستان سرمایه‌های بزرگی در میدان‌های هوایی خود دارد، اما متأسفانه این ظرفیت‌ها شناسایی نشده است. افغانستان به میدان‌های هوایی منحیث زیربناهای مهم نگاه می‌کند و در میدان‌های هوایی‌اش به خدمات معیاری و معیارهایی که از نگاه مدیریت عملیاتی و خدمات زمینی مهم است، نیاز دارد.»

غنی گفت: «روابط نیک تاریخی و سیاسی میان افغانستان و امارات متحده عربی را می‌توان مشارکت کامل همکاری‌های اقتصادی نام گذاشت.»

منصور المنصوری، رییس شرکت «G42» امارات متحده عربی نیز امضای سه قرارداد با اداره هوانوردی ملکی افغانستان را «فرصتی برای همکاری بیش‌تر نهادهای دو کشور» عنوان کرد.

قابل ذکر است که همکاری‌ها میان افغانستان و امارات متحده عرب از زمان ریاست جمهوری محمد اشرف غنی رییس جمهوری فعلی افغانستان بیشتر شد، محمد اشرف غنی و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد و امیر ابوظبی در مارس 2019 شش تفاهم‎نامۀ همکاری در بخش‎های فرهنگی، آموزش و پرورش، ورزش، معادن، انرژی و زراعت امضا کردند.

افغانستان همچنان دهلیز هوایی با امارات متحده عربی نیز دارد که در 24 ژوئن 2019، آغاز به کار کرد.

همچنان امارات متحده عربی در اوت 2020 اعلام کرد که برای تولید سه هزار میگاوات برق خورشیدی در این افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید