.
.
.

افغانستان؛ شهردار هرات با هفت همکارش به ظن فساد اداری دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 26 اکتبر تایید کرد که شهردار هرات با هفت تن از همکارانش به ظن فساد اداری دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «شاروال هرات با هفت تن از همکارانش به ظن فساد اداری و رشوه، توسط پولیس بازداشت شدند.»

گفتنی است که پیش از این فرهاد نیایش شهردار سابق هرات به اتهام فساد اداری دستگیر و زندانی شده بود.

از سوی دیگر، دادستانی‌کل افغانستان امروز دوشنبه اعلام کرد که 21 نفر به شمول والی هرات، رئیس صحت عامه (بهداشت) و سه عضو شورای ولایتی این ولایت به اتهام «اختلاس» از بودجه کرونا به دادگاه معرفی شدند.

جمشید رسولی سخنگوی دادستانی‌کل افغانستان به روزنامه «هشت صبح» گفت، این اداره پرونده مظنونیت فساد اداری در مصارف بودجه کرونا در ولایت هرات را تکمیل کرده و 21 تن را در پیوند به آن متهم شناخته‌اند که این پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده شده است.

رسولی اضافه کرد، در این پرونده والی هرات، سه عضو شورای ولایتی، رییس صحت عامه، معاون و نماینده شرکت آسیا فارما، آمریت بودجه ولایت هرات، مدیر کنترل ریاست مستوفیت، مدیر کنترل، مسوول ستاک کرونا، سه عضو هیأت تسلیمی، یک عضو هیأت ارزیابی و دو تن از داکتران عضو کمیته نظارت، به «ارتکاب جرم غدر و اختلاس» 20 میلیون افغانی از بودجه کرونا متهم شده‌اند.

او علاوه کرد، دادستانی‌کل افغانستان طبق احکام کود جزا از دادگاه خواستار تعیین مجازات برای این افراد شده است. تاهنوز مشخص نشده است که دادگاه این افراد چه زمانی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است که اداره بازرس ریاست جمهوری افغانستان در ماه اوت 2020 فیروزالدین فیروز وزیر پیشین صحت عام ه(بهداشت) این کشور و چهار معاون پیشین و برحال وزارت بهداشت را به‌ اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی و حیف‌و‌میل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا به دادستانی‌کل این کشور معرفی کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم