ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان: طالبان از نیت نیک دولت و ملت سوءاستفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه 19 اکتبر در توییتی نوشت، حمله‌های اخیر طالبان در هلمند و غور نشان می‌دهد، که طالبان از نیت نیک و صادقانه‌ی دولت و شهروندان ما، استفاده‌ی سوء کرده، به جنگ ناروای شان ادامه داده و حمله‌های وحشیانه‌ و دهشت‌افگنانه‌ی شان را در برابر ملت ما افزایش داده اند.

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در توییتی نوشت: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان و شهروندان ما، بزرگ ترین تصمیم را مبنی بر رهایی 6100 زندانی خطرناک طالبان که در هیچ روند صلحی در جهان شاهد آن نبوده‌ایم؛ در خصوص تسریع پروسه صلح گرفتند، تا طالبان را وادار به ختم جنگ و برقراری صلح باعزت و پایدار در افغانستان کنند.»

Advertisement

به گفته‌ صدیقی، حملات اخیر طالبان در هلمند و غور نشان می‌دهد که این گروه ضمن سوءاستفاده از نیت نیک دولت و مردم افغانستان، به جنگ ناروای‌شان ادامه داده و حملات «وحشیانه و دهشت‌افگنانه‌»شان را در برابر مردم را افزایش داده اند.

شایان ذکر است که جنگجویان طالبان چندی پیش به شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند و برخی از ولسوالی‌های این ولایت حمله کردند که درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان هنوزهم ادامه دارد. طبق معلومات منابع محلی، 300 طالب، 30 نیروی امنیتی افغان و شماری از غیرنظامیان در این حملات کشته شدند.

نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل 15 اکتبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، به دلیل جنگ در ولایت هلمند در جنوب افغانستان هزاران غیرنظامی مجبور به ترک خانه‌های شان شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم